چمن مصنوعي و وسواس

چه چمن مصنوعي براي خانم‌هاي وسواسي مناسب است؟

چمن مصنوعي و وسواس

شايد نبايد براي تعريف اين گروه از خانم‌ها از كلمه وسواسي استفاده كنيم، شايد خانم‌هاي منظّم، دقيق و … اسم‌هاي مناسب‌تري باشند. امّا واقعيت اين است كه برخي از خانم‌ها مشكل جدي و شايد حل نشدني با چمن مصنوعي دارند و معتقدند چمن مصنوعي قابليت شست و شو به دفعات را ندارد و اگر هم داشته باشد باتوجّه با ساختاري كه دارد هيچ گاه آنطور كه بايد تميز نمي‌شود.

در پاسخ به اين گروه از مخاطبان بايد گفت كه بله اگر به دنبال تميزي مطلق هستيد تنها و تنها به دنبال پوشش‌هايي مثل سنگ و موزائيك برويد و از گزينه‌هايي مانند فرش،‌ حصير و چمن استفاده نكنيد، امّا اگر به اين موضوع واقف هستيد كه چمن مصنوعي مي‌تواند يك گزينه ايده‌آل براي افزايش طراوات، نشاط و زيبايي در فضاي تراس و يا روف گاردن باشد و تنها سوال شما انتخاب چمن مصنوعي است كه بتوان آن را به راحتي شست و شو و نظافت كرد، ما شما را در ادامه‌ي مطلب راهنمايي خواهيم كرد.


چمن مصنوعي مناسب براي شست و شو بايد جزو دسته‌بندي‌هاي ذيل باشد:

۱-ارتفاع الياف چمن نبايد بيشتر از ۲۵ ميليمتر باشد

چمن‌هاي مصنوعي بلندتر از ۲۵ ميليمتر علاوه بر اينكه كار شست و شو را دشوار مي‌كنند ميزان آشغال‌گيري را افزايش داده و هنگام برس‌زني و شست و شو دسترسي به بخش‌هاي زيرين الياف با دشواري همراه مي‌شود.


۲-چمني را انتخاب كنيد كه داراي ساختار تك بافت باشد

چمن‌هايي كه داراي فيلر (بافت دوم) هستند امكان شست و شوي كامل را به حداقل مي‌رساند. بنابراين تا حد امكان از چمن‌هاي چندبافت استفاده نكنيد.


۳- الياف فيبريليت (چندرشته‌اي) ممنوع:‌

الياف فيبريليت چند رشته‌اي همان‌طور كه از نام آن پيداست از چند رشته‌ي الياف نازك‌تر تشكيل شده است به مرور زمان و در دراز مدّت فواصل بين اين رشته‌ها محلي براي جمع شدن رسوبات مختلف خواهد بود اين ويژگي موجب مي‌شود كه شستن الياف فيبريليت غير ممكن شود بنابراين تنها گزينه چمن‌هاي مونوفيلامنت (تك رشته‌اي) هستند كه شست و شوي آنها به مراتب راحت‌تر است.


۴- تا حد امكان از چمن‌هاي مونوفيلامنت با مقطع ساده استفاده كنيد:

شكل قطع الياف يكي از عوامل تاثيرگذار بر ميزان جرم‌گيري و جذب رسوبات ساختار الياف چمن مصنوعي است به گونه‌اي كه چمن‌هاي داراي ساختار V و C و W شكل به نسبت الياف دايمند و تخت داراي گوشه‌هاي بيشتر و درنتيجه جرم‌گيري بيشتر خواهد بود. بنابراين هنگام انتخاب چمن مصنوعي الياف آن را با دقت بررسي كنيد و سعي كنيد مدل‌هاي تخت و يا لوزي شكل را انتخاب كنيد.


براي مطالعه ادامه متن به چمن مصنوعي و وسواس در وبسايت چمنزار مراجعه كنيد.

نوشته شده توسط چمنزار | ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۲:۲۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |