نگهداري از چمن مصنوعي تراس و بالكن

امروزه توجه به طبيعت و زيبايي‌هاي آن سبب شده است كه نوآوري‌هاي زيادي را در القاي حس طبيعت در  اطراف خود مشاهده كنيم. در سال‌هاي اخير، استفاده از چمن مصنوعي در محيط اطراف از جمله بالكن و تراس خانه‌ها باب شده است.

بالكن و تراس دو نقطه بسيار مهمي در خانه به حساب مي روند كه مي توان با تزيين آن به زيبايي هاي بصري خانه افزود. چمن مصنوعي بالكن و تراس با ويژگي‌هاي منحصر به فرد خود، علاوه بر زيبايي بصري، حس طبيعت را به درون منزل به ارمغان مي آورد.  به همين دليل نگهداري از چمن مصنوعي تراس و بالكن نيز مطلب بسيار مهمي است.

هزينه نگهداري از چمن مصنوعي بسيار پايين تر از چمن طبيعي است و همين امر اين محصول را به گزينه‌اي مناسب براي تمامي افرادي تبديل كرده است كه به دنبال زيبايي و القاي حس طبيعت هستند.

مطالعات نشان مي دهند كه قرارگيري در محيط طبيعت سبب مي شود بسياري از بيماري‌ها بهبود يابند و فرد حس آرامش داشته باشد. حتي فضا نوردان در خاطرات خود به اين موضوع اشاره كرده اند كه وجود گياهان و رنگ سبز آنها در اين سفرها حس زندگي را در آنها بيدار نگه مي داشت.

امروزه با پيشرفت تكنولوژي بهتر مي توانيد از حس قدرتمند طبيعت بهره ببريد و اين حس را به تمامي زواياي زندگي خود وارد كنيد. چمن مصنوعي يكي از گزينه‌هاي منحصر به فرد براي ورود حس طبيعت به خانه است.

چمن مصنوعي در چه جاهايي مورد استفاده قرار مي گيرد؟

ممكن است بسيار از ما فكر كنيم كه چمن مصنوعي تنها در وزشگاه‌ها و يا اماكن عمومي مورد استفاده قرار مي گيرد. اما بهتر است بدانيد استفاده از چمن مصنوعي در اين روزها بسيار معمول شده است. زمين فوتبال اولين جايي بود كه استفاده از چمن مصنوعي در آن آغاز گرديد. اما پس از آن،  استفاده از اين اين محصول در جاهاي مختلفي از جمله پاركها، مهد كودكها، بالكن و تراس خانه ها و روف گاردنها نيز مورد توجه قرار گرفت. مسئله مهمي كه بسياري از افراد در مورد آن سوال مي پرسند نحوه نگهداري از اين محصول است. با توجه به اينكه چمن مصنوعي در جاهاي مختلفي مورد استفاده قرار مي گيرد، روش نگهداري از آن نيز متفاوت است.

در اينجا قصد داريم در مورد نحوه نگهداري از چمن مصنوعي تراس و بالكن صحبت كنيم. بهتر است بدانيد اين كار بسيار راحت است و نياز به تدابير ويژه اي ندارد!

نگهداري از چمن مصنوعي تراس و بالكن

ممكن است وقتي هوا خيلي گرم و يا سرد شود ديگر نتوانيد به تراس و بالكن خانه برويد و از فضاي دل انگيزي كه چمن مصنوعي در آن محيط ايجاد كرده است، لذت ببريد؛ اما حتي در اين دوران نبايد نگهداري از چمن مصنوعي تراس و بالكن ر را فراموش كنيد. در تمامي فصول بايد مراقب اين محصول باشيد!

نگهداري از چمن مصنوعي تراس و بالكن در فصل بهار

فصل بهار فصلي است كه تمامي گياهان شروع به رشد مي كنند و اين رشد به اوج مي رسد. اگر گياه خودرويي در بالكن و تراس خانه داشته باشيد ممكن است رشد كند و به درون چمن مصنوعي برود  و يا دانه گياهي در آن بيافتد و رشد خود را از آنجا آغاز كند. اگر اين موضوع كنترل نشود به چمن آسيب مي رساند.

نگران نباشيد! اين موضوع به راحتي قابل كنترل است. براي نگهداري از چمن مصنوعي تراس و بالكن در فصل بهار بايد از محصولات غير سمي براي توقف رشد گياهان استفاده كنيد. اين كار سبب مي شود ديگر آسيبي به چمن مصنوعي وارد نشود و گياه خودرويي در آن رشد نكند.


نگهداري از چمن مصنوعي تراس و بالكن در فصل تابستان

وقتي هوا گرم مي شود بسياري از افراد مي خواهند كه به بالكن و تراس بروند و از زيبايي چمن مصنوعي لذت ببرند. كودكان و حيوانات خانگي در محيط بيرون بازي مي كنند و بسياري از افراد باربيكو را در بالكن و تراس خانه راه مي اندازند. با اين حجم پا خوردن به اين محصول، نگهداري از چمن مصنوعي تراس و بالكن اهميت زيادي پيدا مي كند. بهتر است چمن را با برس تميز كنيد و از تركيب آب و سركه براي تميز كردن آن استفاده كنيد. اين روش، بهترين كار براي از بين بردن آلودگي هاي اين چمن است.

نگهداري از چمن مصنوعي تراس و بالكن در فصل پاييز

اگرچه تمامي كساني كه در تراس و بالكن خود چمن مصنوعي دارند ديگر نگران كوتاه كردن چمن و كودپاشي نيستند اما بايد خود را براي انجام كارهاي ديگر آماده كنند. در  فصل پاييز برگهاي خشك زيادي بر روي چمن مي ريزند و اگر آنها از روي چمن جمع نشوند به اين محصول آسيب وارد ميكنند. به همين دليل بهتر است از وسيله دمنده برگ استفاده كنيد تا اين برگها را از آن خارج كند. كساني كه در حياط خود درخت زيادي ندارند مي توانند با جارو نيز برگها را از روي اين چمن بردارند.


براي مطالعه ادامه متن به نگهداري از چمن مصنوعي تراس و بالكن مراجعه كنيد.ادامه مطلب
نوشته شده توسط چمنزار | ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۶:۰۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

رنگ صندلي استاديوم فوتبال

چرا رنگ صندلي استاديوم فوتبال اهميت دارد؟

در كشورهاي پيشرفته، در عرصه ورزش و سرگرمي دو عامل همسو با هم توجه طراحان فضاهاي تفريحي-ورزشي را به خود جلب كرده است. عامل اول ساختار حرفه‌اي اين فضاهاست كه بايد متناسب با كاركرد مورد نظر آنها باشد تا ورزشكاران و كاربران عادي بتوانند به شكل بهينه‌اي از آن استفاده كنند و سود ببرند و دومين عامل كه شايد حاشيه‌اي به نظر برسد و عموم مردم فكر كنند هزينه‌اي اضافي است، بُعد زيبايي اين مكان‌هاست. شايد باور عمومي اين باشد ولي حقيقت اين است كه همين بُعد زيباشناختي است كه افراد را به خود جذب مي‌كند و در درازمدّت سودآور مي‌شود.

در عرصه ورزش، استاديوم‌ها به‌ويژه استاديوم‌هاي فوتبال در ليگ‌هاي برتر اروپايي از فضا بهترين استفاده را مي‌برند تا تماشاگر را به خود جذب كنند. رنگ صندلي استاديوم فوتبال، طراحي نور، نوع چمن ورزشي(مثلا چمن مصنوعي ورزشي)، جايگاه تماشاچيان، تهويه ورزشگاه و … از عوامل مهمي هستند كه در كنار مسائل زيباشناختي استاديوم‌ها بايد لحاظ شوند. از مهمترين فاكتورها در استاديوم‌هاي ورزشي، رنگ است. رنگ صندلي استاديوم فوتبال در جذابيت و زيبايي استاديوم و زمين، افزايش فروش و درآمد استاديوم‌هاي ورزشي و از همه مهم‌تر تقويت روحيه بازيكنان در حين بازي موثر است.

حتي اگر تماشاچي از يك بازي ديدن نكند و اكثر صندلي‌ها خالي باشند، نما و رنگ و چينش آنهاست كه مي‌تواند در نظر بازيكني كه در زمين بازي مي‌كند، تاثيرگذار باشد و كيفيت بازي او را تغيير دهد.

بنابراين بهتر است درباره اين مسائل به ظاهر حاشيه‌اي به شيوه تازه‌تري نگاه كنيم. به همين منظور در ادامه به بررسي يكي از عناصر مهم در زيبايي و كيفيت يك ورزشگاه يعني به موضوع رنگ صندلي استاديوم فوتبال مي‌پردازيم و ورزشگاهي مشهور و چشم‌نواز را به شما معرفي مي‌كنيم. بي‌شك استفاده از تجارب ديگران در اين راه مي‌تواند راهنماي مديران و تصميم‌گيران ورزشي براي داشتن استاديوم ورزشي بهتري باشد.

چمن مصنوعي


استاديوم مونيسيپال آويرو

استاديوم مونيسيپال آويرو يكي از زيباترين و زنده‌ترين استاديوم هاي ورزشي دنياست. استاديوم مونيسيپال آويرو در شهر آويرو در مركز پرتغال قرار گرفته و به خاطر رنگ‌هاي زنده و ديناميسم بالايي كه دارد، در جهان مشهور شده است.

طراحي و همچنين رنگ صندلي استاديوم فوتبال مونيسيپال آويرو بسيار جاه‌طلبانه است. اين استاديوم در عين استفاده از اشكال ساده توانسته كل ورزشگاه را به استاديومي محبوب و جذاب در نظر فوتبال دوستان تبديل كند. رنگ صندلي استاديوم فوتبال مونيسيپال آويرو چنان جذاب است كه علاوه بر برگزاري مسابقات رسمي ورزشي، بسياري از رويدادهاي فرهنگي و جشن‌هاي مختلف نيز در آن برگزار مي‌شود.


براي مطالعه ادامه متن به رنگ صندلي استاديوم فوتبال مراجعه كنيد.ادامه مطلب
نوشته شده توسط چمنزار | ۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۲۱:۳۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |